از کوهنوردی تا افتتاح نمایشگاه هنری در هفته خوشنویسی

به گزارش ایسنا، علی اشرف صندوق آبادی- عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان درباره برنامه‌های پیش روی روز و هفته خوشنویسی بیان کرد: امسال مشارکت فعالی در سراسر کشور داریم و سعی کردیم برنامه‌های متنوعی در حوزه خوشنویسی داشته باشیم. هفته خوشنویسی با مراسمی در فرهنگسرای بهمن از روز جمعه ۲۰ مهرماه  شروع می‌شود. این مراسم با تجلیل از هنرمندان متولد بهار، تابستان و پاییز همراه است. همچنین نمایشگاهی از آثار هنرمندان خوشنویس تهران افتتاح می‌شود.

او ادامه داد: ۲۱ مهرماه مراسم غبار رویی از مزار استادان میرزا غلامرضا و میرزا کلهر خواهیم داشت و با خانواده‌های شهید، جانبازان و پیشکسوتان خوشنویسی که ساعت ۱۶ در شهر ری برگزار می‌شود، دیدار می‌کنیم.   در ۲۲ مهرماه نیز انجمن شعبه دماوند با حضور استادان و هنرمندان به صورت نمادین ساعت ۱۵ افتتاح می‌شود.

عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان اضافه کرد: ۲۳ مهرماه نشست تخصصی خط ثلث و نسخ، همچنین برنامه گرامیداشت هفته خوشنویسی در قم، ۲۴ مهرماه نشست تخصصی و برنامه گرامیداشت در رفسنجان، همچنین نشست تخصصی و برنامه گرامیداشت هفته خوشنویسی در موزه میرعماد تهران در کاخ سعد آباد، ۲۵  مهرماه این برنامه در کرمان  و ۲۶ مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

صندوق آبادی درباره ادامه برنامه‌های این هفته اظهار کرد: ۲۷ مهرماه نیز مراسم غبار روبی از مزار میرعماد و درویش عبدالمجید طالقانی در اصفهان، ۲۸ مهرماه مراسم افتتاح واحد قلهک و افتتاح نمایشگاه استادان، ۲۹ مهرماه مراسم افتتاح هفته خوشنویسی در موزه خوشنویسی و ۳۰ مهرماه نشست تخصصی و برنامه گرامیداشت هفته خوشنویسی را در اهواز خواهیم داشت.

او همچنین به فراخوان پوستر و اهدای جوایز به بهترین طرح‌ها و برنامه صعود کوهنوردی در کلیه مراکز استان‌ها به منظور بزرگداشت و با نام پیشکسوت‌ترین خوشنویس آن استان به عنوان دیگر برنامه‌های این هفته اشاره کرد.

میرحیدر موسوی عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان نیز درباره برنامه‌های صعود کوهنوردی به مناسبت این هفته توضیح داد: پایه انجمن خوشنویسان بر اساس احترام به پیشکسوت است به همین دلیل کوهنوردی را وارد این فضا کردیم تا گروه‌های کوهنوردی در سراسر استان و به یاد بزرگترین هنرمندان خوشنویس همان استان صعود داشته باشند. بنابراین ۲۰ صعود همگانی از استان‌های مختلف تشکیل شد. دو سالی می‌شود که گروه کوهنوردی انجمن تشکیل شده است. سال گذشته بزرگداشت استاد امیرخانی با صعود به قله دماوند برگزار شد. امسال نیز برنامه صعود به این قلعه را داشتیم اما به دلیل نامساعد بودن هوا مجبور شدیم به پنج قلعه سخت از جمله علم کوه صعود کنیم.

انتهای پیام   

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی