این نمایشگاه «بدون عنوان» است

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گالری کاما، مونا خوش اقبال ـ مدیر گالری کاما ـ درباره برپایی نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» در گالری کاما گفت: در این نمایشگاه ۱۹ اثر از هنرمندان مدرنیست ناشناس از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۵ به نمایش درمی‌آید، آثار این نمایشگاه را معین نوتاش از مجموعه‌داران جمع آوری کرده است، اغلب این آثار قدمتشان ثابت شده است و برخی امضا دارند و برخی بدون امضا هستند.

خوش اقبال درباره عنوان نمایشگاه «بدون عنوان» توضیح داد: هنرمندان خیلی خوبی وجود دارند که در مارکت هنر بنا به هر دلیلی شناخته نشدند؛ این نمایشگاه یک پیام دارد و آن اینکه اگر اثر هنرمند دیده و نمایش داده نشود و مردم نتوانند با آن ارتباط برقرار کنند همواره ناشناخته خواهد ماند مگر اینکه در اتفاق یا حادثه‌ای دیده شود. هر هنرمندی باید الزاما یک مدیر هنری داشته و با یک گالری ارتباط داشته باشد تا وارد مارکت هنری شود.

مدیر گالری کاما اظهار کرد: نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» می‌تواند لایه‌های خاموش هنر ایران را به نمایش بگذارد و در واقع این نمایشگاه، نمایشگاهی پژوهشی بر آثار نقاشان ناشناس در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۵ باشد.

مونا خوش اقبال از نمایش اثری از «بی بی گوهر بختیار» متعلق به سال ۱۳۰۴ خورشیدی در نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» خبر داد و گفت: این اثر را بی بی گوهر بختیار همزمان با دوره هنر روز اروپا خلق کرده است؛ این اثر کاملا تحت تاثیر «پیکاسو» و «جرج براک» است و نشانه‌هایی از سبک کوبیسم در آن دیده می‌شود و این بسیار عجیب است که در همان دوره زمانی هنرمندان بزرگ ما از نقاشان رئالیسم اروپایی کپی می‌کردند در حالی که مدت‌ها از دوره نقاشی رئال در اروپا گذشته بوده است. نکته جالب اینجاست که بی بی گوهر بختیار با هنر روز اروپا نقاشی می‌کرده است.  

معین نوتاش ـ مجموعه داری که آثار نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» را جمع آوری کرده است ـ گفت: این آثار توسط پدربزرگ و پدر من که از مجموعه‌داران قدیمی هستند، جمع‌آوری شده است؛ من تعدادی از این آثار را از این مجموعه‌ها و تعدادی را هم از مجموعه خودم به نمایشگاه آورده‌ام.

او درباره سبک آثار به نمایش درآمده در «بدون عنوان» گفت: در این آثار همه سبک ها از سقاخانه‌های سورئال، انتزاعی دیده می شود.

نوتاش خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد آثار نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» آثار درجه یک هنری هستند که متاسفانه به هر دلیلی هنرمندان خالق آنها اسمشان در مارکت هنری وجود ندارد.

نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» از ۱۲ تا ۲۲ مرداد در گالری کاما برپا می‌شود، علاقمندان برای حضور در این نمایشگاه می‌توانند به آدرس خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک ۴۴ طبقه دوم مراجعه کنند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی