با نادیده گرفتن وقایع مهم تاریخی نمی‌توان به جلو حرکت کرد

به گزارش ایسنا، عصر شنبه با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس‌جمهوری در فرهنگستان هنر طی مراسمی نمایشگاه عکس و گرافیک دوباره ایران افتتاح شد. در این مراسم مصطفی هاشمی‌طبا کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم و محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران نیز حضور داشتند.

در این نمایشگاه که به مناسبت سالگرد برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری برگزار شده، مجموعه 150 اثر عکس و گرافیک منتخب عکاسان و هنرمندان ایرانی با موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری 96 در معرض نمایش قرار گرفته است. این نمایشگاه از 29 اردیبهشت لغایت 11 خرداد در گالری صبای فرهنگستان هنر برگزار می‌گردد.

واعظی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه، اظهار کرد: کارهای خوبی در این نمایشگاه ارائه شده است و من در مدت بازدید خود مقداری از فضای سیاسی و اجرایی و گرفتاری‌های کاری جدا شدم.

وی با اشاره به نقش هنر در انتقال مفاهیم گوناگون به جامعه، افزود: با هنر می‌توان بسیاری از مسائل سیاسی،‌ فرهنگی و اجتماعی را به جامعه منتقل کرد. من به همه مردم توصیه می‌کنم که حتما از این نمایشگاه عکس بازدید کنند؛ چرا که آثاری در اینجا در معرض نمایش قرار گرفته، جزء تاریخ کشور محسوب می‌شود.

رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان این‌که «آثار بسیار قوی و تصاویر بسیار زنده و با معنی در این نمایشگاه به نمایش در آمده است»، خاطرنشان کرد: کشور هیچگاه با نادیده گرفتن وقایع مهم تاریخی به جلو حرکت نمی‌کند.

وی با تقدیر از عکاسان و هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، گفت: عکاسان و هنرمندان اقدام بسیار خوبی انجام داده‌اند؛ در لحظاتی که حتی ما به فکر چنین مسائلی نیستیم، عکاسان و هنرمندان با فکر و ایده‌هایی که دارند آثار بسیار خوبی ثبت می‌کنند که این آثار من را بعد از یک سال تحت تاثیر خود قرار داده است. قطعا نسل‌های بعدی نیز با دیدن این تصاویر تحت تاثیر نسل قبل خود قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی