«خط نگاران» به نمایش درمی‌آید

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این گالری، نمایشگاه  «خط نگاران»، با آثاری از فاطمه حسنی، مریم حاجی صادقی و نوشین شیخ زاده ۲۲ دی ماه در گالری ایده پارسی افتتاح خواهد شد؛ که در آن ۲۰ اثر از این هنرمندان در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته می‌شود.

در بیانیه این نمایشگاه که توسط مهدی فلاح ـ خوشنویس ـ نگاشته شده، این گونه آمده است:

«در کارنامه هنر خوشنویسی، تنوع آثار و تفاوت نگرش هنرمندان منحصر به امروز نیست. چنانچه شکل و تصویری که نتیجه ترکیب حروف و کلمات بوده، حاصل کار برخی از هنرمندان این سرزمین در اواخر قرن نهم است. شاید پژوهشگر و محققی این تفاوت نگرش را، شیوه تفننی تلقی کند که در عرصه هنر خوشنویسی اتفاق افتاده. اما صرفنظر از چنین دریافتی، این نگرش متفاوت زمینه را برای تحولات بعدی فراهم کرده است و از جمله، ریشه‌های نقاشیخط را نیز باید در ارتباط با همین تحولات تاریخی بررسی کرد.

بر این اساس، آنچه به عنوان گرایش‌های نوین و دستاورد معاصران در قلمرو هنر خوشنویسی می‌شناسیم، از جهتی ریشه دار است و شایسته ی پژوهش. اما اگر خاستگاه امروزی این تحولات مورد نظر باشد باید از دهه ۳۰ و بطور ویژه دهه ۴۰ نام ببریم که با آن فضای فرهنگی و هنری متمایز، در این موضوع قابل استناد است. در این میان نقاشیخط از ابتدا تا امروز همواره از اقبال عمومی خوبی برخوردار بوده و تجربه‌های هنرمندان و ارائه دیدگاه‌های متفاوت بر گسترده پیشین به آن وسعت بخشیده است.

 بعلاوه فعالیت هنری بانوان در چهار دهه اخیر، ثمربخش بوده است. مخصوصا پس از دهه پنجاه، بانوان هنرمند پا به پای مردان به فعالیت‌های هنری پرداخته‌اند و در فضای آکادمیک و دانشگاهی نیز سعی و سهمی در خور دارند و دستاوردهای آنان همواره قابل استناد و نقد و بررسی بوده است.

 این موقعیت ممتاز محصول فرایند تاریخی و اوضاع و احوال اجتماعی است که خوشبختانه آثار ارزشمند آن در آفاق فرهنگ و هنر این مرز و بوم کم نیست و کارنامه  فرهنگی برخی از بانوان هنرمند پربار و درخشان و موجب افتخار است.»

این نمایشگاه جمعه  ۲۲  دی‌ ساعت ۱۶  تا ۲۰ افتتاح شده و تا ۲۷  دی‌ماه، هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

گالری ایده‌ پارسی در خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ۲۸ قرار دارد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی