نمایشگاه آثار هنرمندان ایران در مسکو برگزار شد

به گزارش ایسنا، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه که از ۱۲ شهریورماه در مسکو آغاز شده است، فردا ۱۸ شهریور پایان می‌یابد.

در این برنامه هفته فرهنگی آثاری از هنرمندان کشورمان از جمله حسین نوروزی و یوسف حسینی و آثار هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی به نمایش گذاشته شد. همچنین حسین نوروزی یک اثر نقاشی خط را به مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اهدا کرد.

مهدی سنایی (سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه)، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان (رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی)، قهرمان سلیمانی (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه) و مسئولان فرهنگی روسیه ولادیمیرویچ استپانوف (معاون وزیر فرهنگ روسیه) و یلنا تیتاوا (رییس موزه صنایع دستی و هنرهای ملی روسیه) در این برنامه هفته فرهنگی حضور داشتند.

مهدی سنایی، درباره این هفته فرهنگی گفت: در شرایطی که هیات‌های رسمی بلندپایه دو کشور در روزهای آتی برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی، جلسات تشکیل می‌دهند، اجرای برنامه‌های فرهنگی برای ارتقای روابط و شناخت در این عرصه نیز اهمیت خاصی دارد.

سنایی با اشاره به سنت، فرهنگ و هنر چند هزارساله ایران و سطح بالای ادبیات و هنر روسیه در عرصه بین‌المللی اظهار کرد: این مؤلفه‌ها امکان مناسبی برای گسترش همکاری‌های فرهنگی را در کنار حوزه‌های اقتصادی و سیاسی و همچنین بشردوستانه فراهم می‌کند.

سفیر ایران در روسیه اضافه کرد: با اضافه شدن برنامه‌های فرهنگی، علمی و دیپلماسی مردمی به عرصه همکاری‌های ایران و روسیه، همه جوانب ممکن پوشش داده می‌شود.

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان نیز با تأکید بر گسترش تبادلات فرهنگی و تجربیات بین دو کشور گفت: اشتراکات زیادی بین ایران و روسیه وجود دارد که باید تبادلات فرهنگی در بین این دو کشور گسترش پیدا کند.

ابراهیمی ترکمان با بیان اینکه ایران دارای گنجینه‌ای از آثار گرانبهای تاریخی است، گفت: ایران آمادگی دارد در زمینه نگهداری از آثار تاریخی و هنری و پژوهش در آثار گذشتگان، تجربیات خود را در اختیار دولت روسیه قرار دهد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن اشاره به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه آثار تاریخی و هنری، آمادگی کشورمان در زمینه‌های مختلف همکاری‌های فرهنگی و هنری را اعلام کرد.

ولادیمیرویچ استپانوف، معاون وزیر فرهنگ روسیه نیز در این مراسم پیام وزیر این کشور را خواند: «ایران و روسیه در سالیان اخیر روابط فرهنگی خود را روز بروز بیشتر کرده‌اند و هنرمندان، موسیقیدانان، سینماگران و سایر فعالان هنری ایران روابط دوجانبه و تنگاتنگی با یکدیگر پیدا کرده‌اند. رفت و آمد هیات‌های فرهنگی دو کشور و ارتباطات مستقیم ناشران و هنرمندان ایران و روسیه گویای نزدیکی بیش از پیش دو کشور به یکدیگر است و ما امیدواریم روز بروز شاهد گسترش بیشتر روابط فرهنگی دو ملت باشیم.»

یلنا تیتاوا، رییس موزه صنایع دستی و هنرهای ملی روسیه هم در سخنانی در این دیدار با اشاره به فرهنگ و جایگاه غنی ایران در منطقه و جهان خواستار توسعه همکاری‌های فرهنگی خصوصاً آثار تاریخی و موزه‌ای شد.

رییس موزه هنرهای ملی روسیه بر ضرورت تعامل بین کارشناسان فرهنگی و انتقال تجربیات بین دو کشور تأکید کرد و افزود: ایران دارای گنجینه بسیار غنی و ممتاز در منطقه و جهان است.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی