نمایشگاه مادر و پسری که آثارشان هیچ شباهتی به یکدیگر ندارد

علی بلبلی، نقاش و فرزند مکرمه قنبری هنرمند خودآموخته نقاشی  در گفت‌وگو با ایسنا بیان می‎‌گوید که آخرین نمایشگاهی که از آثار او و مادرش برگزار شده به سال ۱۳۸۲ برمی‌گردد، در حالیکه او در این سال‌ها نمایشگاهی برگزار نکرده اما آثار ننه مکرمه در نمایشگاه‌های فردی و گروهی مختلفی به نمایش گذاشته شده است.

فرزند ننه مکرمه معتقد است که هیچ مشابهتی از نظر سبک و شیوه بین نقاشی‌های او و مادرش وجود ندارد و ادامه می‌دهد: من برای اینکه از مادرم تاثیر نگیرم سعی کردم خودم را از نظر کاری از او دور کنم. آنقدر خودم را دور کردم که آثار نمایشگاه پیش رو حتی آثار دو نقاش همفکر نیز نیست.

او درباره این نمایشگاه که قرار است در گالری فردا برپا شود، توضیح می‌دهد: نزدیک به ۲۰ اثر از مادرم که تا به حال به نمایش گذاشته نشده، در نمایشگاه پیش رو ارائه خواهد شد. همچنین ۱۶ اثر از دوره‌های مختلف کاری من با موضوع‌های متفاوت در معرض دید قرار خواهد گرفت.

بلبلی با بیان اینکه فضای نقاشی‌های مادرش پریمیتیو و بکر است، اظهار می‌کند: مادرم می‌گفت من دوست دارم شعر و قصه بگویم و چون سواد ندارم نقاشی می‌کشم. بنابراین هر تابلوی نقاشی او یک داستان و یک شعر است.

او همچننین درباره آثار خودش می‌گوید: فضای کار من مدرن است. در این مجموعه که قرار است به نمایش دربیاید، پرتره‌ها و فیگورهایی که در آثار من آبستره شده‌اند، خیلی درگیر موضوع نشده‌اند. من بیشتر تلاش کردم پلی میان موسیقی و نقاشی بزنم و خود را درگیر نزدیکی موسیقی و نقاشی کردم. در این آثار فضاهای آزاد و خطوط رنگی دیده می‌شود که تلاش کردم آدم‌ها را به عنصرهای ریتم و فاصله نزدیک کنم.

نمایشگاه آثار این مادر و پسر ۱۷ تا ۳۰ فروردین در گالری فردا به نشانی در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ واحد ۲ برقرار است. علاقه‌مندان می‌توانند ساعت ۱۶ تا ۲۰ (پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸) برای بازدید از این نمایشگاه اقدام کنند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی