چند پیام تسلیت برای درگذشت صادق تبریزی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، سید مجتبی حسینی ـ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ  در پیام خود نوشته است:

«صادق تبریزی از پیشگامان مکتب سقاخانه و هنر نوگرای ایران نقش محوری  و فراموش نشدنی در بروز و تثبیت نقاشی خط داشت و بخش مهمی از هنر ایران با نام تبریزی و دیگر هنرمندان نوگرای ایران پیوند خورده است.

ضایعه فقدان این هنرمند را به خانواده اش و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می گویم و شادی روح آن زنده یاد و علو درجات را برای ایشان از درگاه ایزد متعال آرزو دارم. یادش گرامی باد. »

***

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، مجید ملانوروزی ـ مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ نیز در پیامی نوشته است:

«صادق تبریزی از هنرمندانی است با سال ها فعالیت مستمر و موثر در هنر ایران که همراه دیگر هنرمندان شاخص در شکل گیری  و تداوم جریان هنر نوگرای ایران نقش داشت.

درگذشت این هنرمند ارجمند را به خانواده گرانقدرش، جامعه هنری و دوستداران هنر تسلیت می گویم و بهترین درجات را برای ایشان از درگاه خداوند متعال خواستارم. بی تردید نام و یاد صادق تبریزی با فعالیت حرفه ای و آثارش زنده می ماند.»

به گزارش ایسنا، صادق تبریزی نقاش پیشگام و خوش‌نویس ایرانی که چندی پیش برای درمان بیماری خود به لندن سفر کرده بود؛ همانجا درگذشت و به خاک سپرده شد.

***

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، عبدالرحیم سیاهکارزاده ـ مدیرعامل این موسسه ـ نیز در پیامی در گذشت استاد صادق تبریزی از نقاشان به نام و همزمانی این حادثه ناگوار با ایام فاطمیه را ،به جامعه هنرهای تجسمی کشور تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است:
«اتفاق تلخ درگذشت در صادق تبریزی را به تمام جامعه هنری به خصوص خانواده آن استاد عزیز تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان طلب صبر و آرامش داریم. بی شک فقدان این استاد گرانمایه ضربه جبران ناپذیری به عرصه تجسمی کشور است.»

***

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، علی‌محمد زارع ـ سرپرست این موزه ـ هم در پیام تسلیتی برای در گذشت صادق تبریزی نوشته است:
«بزرگی دیگر از نسل خاطره انگیز هنرمندان معاصر ایران ازبین ما رفت در حالی که خاطره ی بصری ما انباشته از لذایذی است که به دست پرتوان وهنرمند وی خلق شده اند.
نقش بی بدیل صادق تبریزی در شکل گیری و تداوم جنبش سقاخانه همواره نام وی را درزمره ی هنرمندان پرافتخار این جنبش ونقاشی مدرن ومعاصرایران محفوظ می دارد.هنرایران وعلاقمندان به آن همواره به صادق تبریزی وهنر وی به دیده ی احترام می نگرند وقدردان تلاش های او در اعتلای هنر این سرزمین پر افتخار خواهند بود.»

***

به گزارش ایسنا، مجید سرسنگی ـ معاون فرهنگی دانشگاه تهران و مدیرعامل سابق خانه هنرمندان ایران ـ نیز در پیامی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:
« خبر درگذشت استاد صادق تبریزی، پایه‌گذار نقاشی‌خط در ایران و از هنرمندان مکتب «سقاخانه» که نقش بسزایی در احیای هویت ایرانی و اسلامی نگارگری داشت، موجبات تاسف و تالم دوستداران ایشان و خانواده بزرگ فرهنگ و هنر کشور را فراهم آورد.
استاد صادق تبریزی در فرهنگ این سرزمین و خصوصا حوزه هنرهای تجسمی نقشی بی بدیل و ممتاز داشت و از دست دادن وی رخدادی تلخ برای تمامی کسانی است که دل در گرو فرهنگ و هنر این کشور بزرگ داشته و دارند. استاد تبریزی نه فقط نقاشی بزرگ، نه فقط هنرمندی شهیر و نه فقط روشنفکری متعهد، که انسانی فرزانه و شخصیتی محبوب و قابل تحسین بود؛ شخصیتی که یقینا می‌تواند تا سال‌های بسیار الگوی نسل جوان ما باشد و چون ستاره‌ای در آسمان فرهنگ و هنر ایران بدرخشد.
صمیمانه و متاثرانه درگذشت این انسان شریف و هنرمند بزرگ را به خانواده، وابستگان و اهالی فرهنگ و هنر کشور، خصوصا هنرمندان محترم حوزه تجسمی، تسلیت گفته و برای آن مرحوم علو درجات را مسئلت می‌کنم.»

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم تحصیل در کانادا شرایط بورسیه تحصیل در کانادا تحصیل کانادا تحصیل در کانادا رایگان
تحصیل در استرالیا هزینه تحصیل در استرالیا ملک پور تحصیل در استرالیا تحصیل در استرالیا بدون ایلتس تحصیل استرالیا بورس تحصیلی در استرالیا

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی