چند پیام تسلیت برای درگذشت صادق تبریزی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، سید مجتبی حسینی ـ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ  در پیام خود نوشته است:

«صادق تبریزی از پیشگامان مکتب سقاخانه و هنر نوگرای ایران نقش محوری  و فراموش نشدنی در بروز و تثبیت نقاشی خط داشت و بخش مهمی از هنر ایران با نام تبریزی و دیگر هنرمندان نوگرای ایران پیوند خورده است.

ضایعه فقدان این هنرمند را به خانواده اش و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می گویم و شادی روح آن زنده یاد و علو درجات را برای ایشان از درگاه ایزد متعال آرزو دارم. یادش گرامی باد. »

***

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، مجید ملانوروزی ـ مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ نیز در پیامی نوشته است:

«صادق تبریزی از هنرمندانی است با سال ها فعالیت مستمر و موثر در هنر ایران که همراه دیگر هنرمندان شاخص در شکل گیری  و تداوم جریان هنر نوگرای ایران نقش داشت.

درگذشت این هنرمند ارجمند را به خانواده گرانقدرش، جامعه هنری و دوستداران هنر تسلیت می گویم و بهترین درجات را برای ایشان از درگاه خداوند متعال خواستارم. بی تردید نام و یاد صادق تبریزی با فعالیت حرفه ای و آثارش زنده می ماند.»

به گزارش ایسنا، صادق تبریزی نقاش پیشگام و خوش‌نویس ایرانی که چندی پیش برای درمان بیماری خود به لندن سفر کرده بود؛ همانجا درگذشت و به خاک سپرده شد.

***

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، عبدالرحیم سیاهکارزاده ـ مدیرعامل این موسسه ـ نیز در پیامی در گذشت استاد صادق تبریزی از نقاشان به نام و همزمانی این حادثه ناگوار با ایام فاطمیه را ،به جامعه هنرهای تجسمی کشور تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است:
«اتفاق تلخ درگذشت در صادق تبریزی را به تمام جامعه هنری به خصوص خانواده آن استاد عزیز تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان طلب صبر و آرامش داریم. بی شک فقدان این استاد گرانمایه ضربه جبران ناپذیری به عرصه تجسمی کشور است.»

***

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، علی‌محمد زارع ـ سرپرست این موزه ـ هم در پیام تسلیتی برای در گذشت صادق تبریزی نوشته است:
«بزرگی دیگر از نسل خاطره انگیز هنرمندان معاصر ایران ازبین ما رفت در حالی که خاطره ی بصری ما انباشته از لذایذی است که به دست پرتوان وهنرمند وی خلق شده اند.
نقش بی بدیل صادق تبریزی در شکل گیری و تداوم جنبش سقاخانه همواره نام وی را درزمره ی هنرمندان پرافتخار این جنبش ونقاشی مدرن ومعاصرایران محفوظ می دارد.هنرایران وعلاقمندان به آن همواره به صادق تبریزی وهنر وی به دیده ی احترام می نگرند وقدردان تلاش های او در اعتلای هنر این سرزمین پر افتخار خواهند بود.»

***

به گزارش ایسنا، مجید سرسنگی ـ معاون فرهنگی دانشگاه تهران و مدیرعامل سابق خانه هنرمندان ایران ـ نیز در پیامی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:
« خبر درگذشت استاد صادق تبریزی، پایه‌گذار نقاشی‌خط در ایران و از هنرمندان مکتب «سقاخانه» که نقش بسزایی در احیای هویت ایرانی و اسلامی نگارگری داشت، موجبات تاسف و تالم دوستداران ایشان و خانواده بزرگ فرهنگ و هنر کشور را فراهم آورد.
استاد صادق تبریزی در فرهنگ این سرزمین و خصوصا حوزه هنرهای تجسمی نقشی بی بدیل و ممتاز داشت و از دست دادن وی رخدادی تلخ برای تمامی کسانی است که دل در گرو فرهنگ و هنر این کشور بزرگ داشته و دارند. استاد تبریزی نه فقط نقاشی بزرگ، نه فقط هنرمندی شهیر و نه فقط روشنفکری متعهد، که انسانی فرزانه و شخصیتی محبوب و قابل تحسین بود؛ شخصیتی که یقینا می‌تواند تا سال‌های بسیار الگوی نسل جوان ما باشد و چون ستاره‌ای در آسمان فرهنگ و هنر ایران بدرخشد.
صمیمانه و متاثرانه درگذشت این انسان شریف و هنرمند بزرگ را به خانواده، وابستگان و اهالی فرهنگ و هنر کشور، خصوصا هنرمندان محترم حوزه تجسمی، تسلیت گفته و برای آن مرحوم علو درجات را مسئلت می‌کنم.»

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم تحصیل در کانادا و استرالیا شرایط بورسیه تحصیل در کانادا تحصیل کانادا تحصیل در کانادا رایگان
تحصیل در استرالیا هزینه تحصیل در استرالیا ملک پور تحصیل در استرالیا و کانادا تحصیل در استرالیا بدون ایلتس تحصیل استرالیا بورس تحصیلی در استرالیا

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی