یک «محدوده» چند رسانه‌ای

به گزارش ایسنا، نمایشگاه «محدوده» با مشارکت آنیما احتیاط، ریحانه امید قائمی، نغمه فکورزاده و محمود مکتبی و کلیدواژگان «شهر و آینده» شکل گرفته است که شامل دو اثر چیدمان، یک پرفورمنس و یک ویدیو آرت خواهد بود.

این نمایشگاه با همکاری فواد علیجانی، جمعه ۱ دی ماه افتتاح می‌شود و تا ۱۹ دی ماه برپا خواهد بود.

فواد علیجانی – هنرمند پرفورمنس و چیدمان – درباره همکاری خود در این نمایشگاه و ایده کلی برگزاری آن می‌گوید: مسائل و محیط اجتماعی در کار هنرمندان تاثیر می‌گذارند و هنرمندان نیز گاهی به طور مستقیم با مضامین و مفاهیم آن درگیر می‌شوند. شهر یکی از این موارد هست که گذشته، حال و حتی تصور از آینده آن، هرکدام به شکلی بر زندگی فردی و اجتماعی تاثیر می‌گذارند و در نمایشگاه «محدوده» هنرمندان شرکت کننده در مسیر تجربیات اخیر خود بر این مسئله تامل کرده‌اند.

بابک بهارستانی ـ مدیر گالری سایه ـ نیز با بیان اینکه «شهر و آینده» را می‌توان از منظرهای گوناگون بررسی کرد، اظهار می‌کند: شهر به عنوان جایگاه پدید آمدن تمدن و مکان زیستن انسان‌ها، از دیرباز موضوع تامل و اندیشه بوده و نگاه به آینده شهر نیز همواره در بین معماران، شهرسازان، جامعه شناسان و فلاسفه و هنرمندان کنجکاوی برانگیز بوده است.

او ادامه می‌دهد: اگر از ایده‌پردازی‌های پیش‌بینی آینده شهر بگذریم و بر اساس داشته‌ها و داده‌های امروز شهرها به آینده بنگریم، بی‌شک درمی‌یابیم  تاثیرات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی موثرترین عامل شکل‌دهی به مناسبات و شکل شهرها است و هر تغییری در مولفه‌های ذکر شده به تغییرات عمده در شهرها می‌انجامد، به بیانی دیگر شهرها آینه تمام نمای انسان‌هایی هستند که در آن زندگی می‌کنند.

بهارستانی اضافه می‌کند: با نگاهی به شهرهای که در آن زندگی می‌کنیم به آسانی در می‌یابیم که شهرهای امروزین ایران در شرایطی نابسامان نه تنها پاسخگوی ظرایف و نیازهای زندگی پیچیده و مدرن ما نمی‌باشند، بلکه در پاره‌ای موارد از حل نیازهای اولیه آدمی نیز عاجز شده‌اند.

پروژه «شهر و آینده» گالری سایه تلاش دارد که با برنامه‌های مستمر، به بررسی شهر، زیستگاه‌های ما انسان‌ها از منظر هنرمندان بپردازد و امید دارد در آینده با برگزاری نشست‌های تخصصی نیز به کیفیت این برنامه اضافه کند.

نمایشگاه «محدوده» از ۱ تا ۱۹ دی ماه در گالری سایه برپا خواهد بود و علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه می‌توانند روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب به این گالری مراجعه نمایند. گالری سایه در نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، شماره سه واقع شده است.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Source: tajasomi

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در استرالیا رایگان , هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس , مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان , ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان , اقامت بدون مدرک زبان - تحصیل در استرالیا و نیوزلند - تحصیل در استرالیا آیلتس - تحصيل در tafe استراليا - تحصیل در استرالیا 2018 - تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس - تحصیل در کانادا یا استرالیا - تحصیل در كانادا - تحصیل در کانادا applyabroad

تحصیل در کانادا رایگان | تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان | تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان | تحصیل در کانادا applyabroad | تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد | تحصیل در کانادا 2017 | تحصیل در استرالیا ملک پور | تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس | تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان | تحصیل در استرالیا با هزینه شخصی